Podniecenie seksualne u nastolatki

Od drugiej klasy czuje tj podniecenie sexualne na skutek pocierania miejsca intymnego o krzesło i kołdrę. Czesto odczuwam takie coś i wtedy sie własnie pocieram.Jak z tym walczyc?Mam chlopaka ktorego kocham i niemal codziennie sie piescimy.To juz jest kwestia przyzwyczajenia.Poprostu Pieszczoty z nim dostarczaja mi wiele przyjemności.Czy to nie jest wykorzystywanie go?ja go bardzo kocham.pozdrawiam:)

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
wzrost pobudzenia seksualnego w Pani wieku jest zupełnie normalną rzeczą związaną z burzą hormonalną. Różnego rodzaju czynności masturbacyjne mają na celu rozładowanie napięcia seksualnego. Czerpie Pani wiele przyjemności z pieszczot z partnerem - i świetnie. I w żaden sposób Pani go nie wykorzystuje. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Odczuwanie podniecenia seksualnego i potrzeby zaspokojenia go poprzez masturbację lub seks jest naturalne, zarówno u dojrzewającej nastolatki, jak i u kobiety, którą jest Pani obecnie. Niekiedy na dorosłe życie utrwalają się metody tzw. "dziecięcej masturbacji", polegającej na zaciskaniu ud, ocieraniu się o przedmioty, pościel, zabawki itp. Może to powodować trudności w przeżywaniu orgazmu podczas pieszczot i współżycia z partnerem. Nie ma jednak potrzeby martwienia się na zapas. Często takie formy masturbacji słabną i mijają, wraz z rozpoczęciem dorosłej aktywności seksualnej.

Pozdrawiam!