Podniesienie ciśnienia po leku Aciprex

Witam. Od 7 dni biorę lek Aciprex ( escitalopram) po leku bardzo podniosło mi się ciśnienie. Zawsze miałam niskie a teraz potrafi w nocy sięgać 160/90. Ratuje się Propranalolem . Chciałam zapytać czy to skutek uboczny leku który minie z czasem przyjmowania czy jednak skutek który powinien sugerować o zmianie leku?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wystąpienie nadciśnienia nie jest typowym działaniem niepożądanym przyjmowanego leku. Działania uboczne występują najczęściej w 1.-2. tyg leczenia lekiem Aciprex. Jeżeli dolegliwości nie ustępują, lub wręcz nasilają się, to zalecany jest kontakt z lekarzem prowadzącym terapię i ew. zmiana leku.