Podniesienie dziąseł i higiena jamy ustnej

Dzień dobry ja mam pyt dotyczące dziąseł po dwóch stronach to sa 6 podniosly mi się dziąsła proszę mi pomóc i powiedzieć jaka pastę jaki płyn używać i cz jest możliwość naprawienia tego bo strasznie to wyglada

NAjlepiej byłoby udać się do lekarza, który po badaniu określi przyczyny tego stanu (bruksizm, źłe szczotkowanie, stłoczenia zębów itp). Radzę szczotkować zęba w taki sposób, by ich nie szorować a "zamiatać" dziąsła na zębyruchami wymiatającymi. Jeżeli zmiany są duże niezbędne jest leczenie chirugiczne.

Lek. dent. Anna Brycka

najrozsądniej jest zgłosić się na konsultację do periodontologa - podpowie co robić a przede wszystkim ustali przyczynę takiego stanu
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk