Podniesienie się szyjki macicy po porodzie

Witam, Mój problem polega na tym, że kiedy rozchylam wargi sromowe widać szyjkę macicy. kiedy probuje wlozyc tam palce wchodza 2,3, dodam ,ze 6 tygodni temu urodziłam dziecko. Czy jest szansa,że szyjka sie podniesie oraz czy to nie bedzie utrudnialo mi wspolzycia ?

Witam.
Powinnaś zgłosić się właśnie 6 tygodni po porodzie do ginekologa. I lekarz na wizycie oceni czy jest problem. Zwykle po porodzie dochodzi do odwracalnego obniżenia narządów rodnych. Związane jest to z mechanizmem porodu.
Pozdrawiam.