Podniesiony poziom eozynofilii

Jestem mamą 1,5 mies. chłopca, którego karmię piersią. Wczoraj robilam morfologię i wykazała, że mam podniesiony poziom eozynofili =8,6% gdzie norma wg labo. 0-3, poza tym nieznacznie podniesiony poziom bazofili =0,9% gdzie norma wg labo. 0,0-0,7. i nieznacznie MCHC = 31,1 g/dl. Nie jestem alergikiem, może tylko na kurz ale to moje podejrzenia nie potwierdzone badaniami. Przedostatnio morfologię miałam robioną w listopadzie i było wszystko w normie. Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania?

Witam.

Poziom poszczególnych rodzajów białych krwinek (eozynofilów, bazofilów itd.) należy oceniać w ich wartościach bezwzględnych tj. ile znajduje się ich w mikrolitrze krwi a nie jako procent w rozmazie, gdyż jest to niewiarygodne i często mylące.
Nieznacznie podwyższone MCHC nie ma znaczenia przy innych prawidłowych parametrach układu czerwonokrwinkowego.

Jeśli jest podejrzenie alergii to należałoby przeprowadzić diagnostykę w tym kierunku, przy czym istotne są objawy kliniczne. Obecność samych przeciwciał czy dodatnich prick testów, przy braku objawów klinicznych, jedynie wskazuje na kontakt z alergenem, natomiast nie wymaga leczenia.