Podniesiony wskaźnik wątrobowy przy stosowaniu diety wątrobowej

Witam serdecznie . Mam 42 lata jestem kobieta i od 3 lat mam podniesiony wskaznik watrobowy -ggtp.Dodam ,ze nie pije i pale .Zawsze jest ok.80 przy normie do 42.Od roku czasu stosuje diete watrobowa awskaznik nie spada.Czy jest to uszkodzenie watroby przy innych wynikach w normie?Co to oznacz i jak to leczyc?Dziekuje z odpowiedz.

Witam. Jeśli pozostałe parametry wątrobowe są w normie (bilirubina, ASPAT, ALAT, INR) nie ma powodów do niepokoju. GGTP może podnosić się również w związku z kamicą żółciową w związku z czym sugeruję wykonanie usg jamy brzusznej.