Podnoszenie ciężarów przy przepuklinie brzusznej

Mam zdiagnozowaną (2 lekarzy ) przepuklinę brzuszną ale żaden z nich ( Irlandia )nie powiedział mi co mogę a co nie ? Zwykłe nie podnosić ciężarów !!! przepuklina pojawiła się w trakcie zrzucania wagi (180 cm ,100kg) ale nie chcę rezygnować z siłowni, zaznaczam że to są lekkie ćwiczenia ( bieżnia, rowerek urządzenie kark i ramiona.Przepuklina pojawiła się gdy ćwiczyłem ostro na mechanicznym wioślarzu.Jakie ćwiczenia pozostały co mogę a czego nie? noszenie zakupów,pływanie ,chodzenie w basenie?

Witam.
Może Pan biegać, jeździć rowerem, pływać. Należy unikać ćwiczeń, które obciążają mięśnie brzucha. Proszę sobie kupić w sklepie medycznym pas brzuszny przepuklinowy i w nim chodzić, ćwiczyć i nosić zakupy. Powinno to czasowo zapobiec powiększaniu się przepukliny. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Witam. Wszystko zależy od rozległości przepukliny i wskazań do zabiegu operacyjnego (decyzja chirurga - lepiej zoperować małą niż czekać aż urośnie). Przed zabiegiem obciążenia będą nasilały objawy. Po zabiegu zakazy będą obowiązywały jako przeciwdziałanie nawrotowi..