Podrażnienie dziąseł i stosowanie protezy częściowej

Witam serdecznie, od dłuższego czasu odczuwam podrażnienie dziąseł, dodam ze mam protezę częściową i mam problemy z jej noszeniem. Stomatolog polecił mi używania pasty parodontax jednak to nic nie pomagało sama zaczęłam używać pasty meridol. Po dłuższym czasie stosowania tych past dodatkowo zaczęłam odczuwać podrażnienie języka i podniebienia, stosuję również od czasu do czasu dentosept pomaga na krótko niestety, chciała bym wiedzieć czy jest coś innego na załagodzenie moich dolegliwości ?

Aleksander Ropielewski

W pierwszej kolejności należy wykluczyć protezę jako przyczynę podrażnienia dziąseł.