Krem Pimafucin a podrażnienie i swędzenie skóry

Witam, czy po zakończonym leczeniu infekcji grzybiczej globulkami Pimafucin wskazany jest preparat typu Lactovaginal/Eco Vag? Również stosuję krem Pimafucin, jednak bardzo podrażnia moją skórę. Jest spuchnięta, sucha, popękana, często zaczerwieniona i przeraźliwie swędzi. Czy mam przerwać stosowanie kremu Pimafucin? Czy to on powoduje takie efekty uboczne czy może nie jest to związane z jego stosowaniem? Powiem szczerze, że mam teraz sporo wątpliwości, ponieważ nie wiem, czy mogę dalej stosować krem Pimafucin czy może jednak powinnam go całkowicie odstawić albo zamienić na inny preparat. Boję się nawrotu infekcji grzybiczej i dlatego bardzo nie chcę odstawiać tego kremu, ale z drugiej strony podrażnienia skóry stają się naprawdę dokuczliwe i już nie wiem co z nimi zrobić... Bardzo proszę o poradę w mojej sprawie. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wskazana jest w tej sytuacji konsultacja z lekarzem alergologiem. Można dodatkowo zastosować preparaty zawierające prawidłową florę bakteryjną. Jeżeli krem powoduje podrażnienia należy go odstawić.