Podrażnienie i zaburzenie czucia w języku po znieczuleniu dentystycznym

Witam - po znieczuleniu dentystycznym bardzo dlugo nie ustepowal brak czucia w języku. Zastrzyk byl bolesny. Teraz ( już ponad miesiac ) utrzymuje się podrażnienie i kiepskei czucie w koncowce jezyka. Co zrobic?
ponad rok temu

Należy zwrócić się ponownie do stomatologa, który wykonywał zabieg ekstrakcji. Lekarz zleci zażywanie wit.B1 i/lub fizykoterapię (lasero - ewent.magnetoterapię). Regeneracja włokien nerwowych może potrwać ok.6.miesi ecy.

Witam!
Czasem podczas znieczulenia może dojść do niezamierzonego zranienia gałązki językowej nerwu trójdzielnego. Opisane objawy na to wskazują. Porażenie nerwu może trwać od kilku tygodni do roku. Zlecana jest laseroterapia punktowa biostymulacyjna minimum 10 zabiegów. Pomocniczo warto zastosować kurację witaminową B-kompleks.
Pozdrawiam!

Sądząc po opisie było wykonane znieczulenie przewodowe dolnych zębów. Podczas tego znieczulenia płyn jest podawany bardzo blisko dużego nerwu i zdarza się jego podrażnienie. Jest to stan przejściowy ale regeneracja nerwu jest indywidualnie zmienna. Proszę uzbroić się w cierpliwość, na pewno wróci czucie w języku.

Opowiedzieć o tym swojemu dentyście , taka sytuacja może się zdarzyć w trakcie znieczulenia , jedno z powikłań to lekkie uszkodzenie nerwu przez jego draśniecie , samo się powinno zagoić po około 6 miesiącach , można trochę wspomóc się witaminą B