Podrażnienie pieprzyka a odpowiednie działania

Witam, ostatnio się zagalopowałem i przez przypadek próbowałem wycisnąć - jak się okazało - pieprzyka. Kiedy próba była niewykonalna zrezygnowałem, ale znamię lekko się zaczerwieniło. Czy jest się czym obawiać czy po prostu te zaczerwienie zniknie?

Witam
konieczne badanie dermatologiczne,aby sprawdzić jakiego charakteru jest znamię.
Badanie dermatoskopowe wyjaśni czy jest to znamie barwnikowe (pieprzyk) czy inne
i od tego uzależnione dalsze postępowanie
pozdrawiam