Podrażnienie skóry po depilacji woskiem

Po wczorajszej regulacji brwi woskiem moje powieki i skóra między nimi wygląda w ten sposób, zaczerwieniona, starty naskórek, piecze.. Smaruję to Tribioticiem, co robić? czy pozostaną blizny? W dodatku biorę lek Izotek na trądzik.

Dzień dobry Pani,

w przypadku stosowania retinoidów w leczeniu skóry trądzikowej należy liczyć się z jej większą wrażliwością na różne czynniki zewnętrzne. W zaistniałej sytuacji najważniejsze jest zagojenie skóry i złagodzenie podrażnienia przy pomocy np. tribioticu lub dermokosmetyków - Cicaplast lub Emolium krem specjalny. Proszę pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej SPF 50+, która jest niezbędna przy kuracji retinoidami i zaistniałym podrażnieniu, aby nie powstały przebarwienia.

Pozdrawiam,
ES