Podrażnienie skóry twarzy po umyciu

Witam. Co może być przyczyną reakcji skóry twarzy, że po umyciu jest cała podrażniona, wszystkie krosty i niedoskonałości są bardziej czerwone i widoczne? Taki stan trwa do 1-2h.. Ogólnie np. jak przetrę, podrapię się na skórze twarzy to od razu jest zaczerwienienie, np. jak mam zimą czapkę to gdy zdejmę to na czole się odbija czapka i wszystkie krostki są bardziej widoczne i brzydko to wygląda. Co może być tego przyczyną??? Czy to może być jakaś bakteria czy coś w organizmie ?

Aleksander Ropielewski

Z opisu wynika, że jest to nadwrażliwość skóry na czynniki fizyczne i chemiczne. Dopiero możliwość oceny zmiany skórnej dałaby szansę na bardziej jednoznaczną odpowiedź.