Podrażniona skóra szyi po goleniu maszynką elektryczną

Golę się maszynką elektryczną. Na policzkach jest wszystko w porządku. Nic nie mam skóry podrażnionej. Natomiast na szyi to już jest masakra. Mało tego nie dość że mam podrażnioną skórę (jest bardzo czerwona -wyglądam jak by mi ktoś gardło poderżnął), to w dodatku powstają mi... takie małe syfki (pryszcze) białe. Używałem juz wielu specyfików ale zamiast być lepiej jest jeszcze gorzej Już nad tym nie panuję I nie wiem co robić. Bardzo Proszę o Pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z infekcją skóry. Wskazana jest konsultacja z dermatologiem.