Podrażniona skóra w okolicy odbytu

Witam, Mam problem z podrażnieniem skóry w okolicach odbytu. Jakby skóra się rozerwała. Nie czuję żadnego dyskomfortu poza tym, że czasami po oddaniu stolca pojawia się krew. Co mam robić, czym smarować, czy muszę iść od razu do lekarza?

Małgorzata Panek

Najprawdopodobniej jest to szczelina odbytu. Proszę udać się do chirurga. Oceni on czy wystarczy leczenie zachowawcze maściami.
Pozdrawiam