Podrażniona skóra w okolicy ust

Dzień Dobry. Moja 6-miesięczna córka ma bardzo podrażnioną skórę w okolicach ust od smoczka i śliny. Pediatra przepisał maść Hydrocortisonum AFP. po zapoznaniu się z efektami ubocznymi z ulotki boję się zastosować maść. Co Pani radzi? Samo natłuszczanie łagodzi ale nie leczy stanu zapalnego... pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecałbym jednak zastosowanie powyższej maści ale nie długoterminowo. Pozdrawiam