Podrażnione, czerwone gardło a leki antyhistaminowe

Witam .od dwóch lat mam czerwone gardło, szczególnie latem staje się jeszcze bardziej podrażnione , wciąż chrząkam i zbiera mi się w gardle wydzielina .Byłam na testach alergicznych w krwi i skórnych nie jestem na nic uczulona jednak mam objawy które można przypisać alergii swędzące i przekrwione oczy ,kicham.Od zawsze miała problemy z oddychaniem , a od czerwca stwierdzono u mnie astmę biorę regularnie leki na astmę antyhistaminowe jednak problem z gardłem pozostał .Czy testy mogą kłamać ?

Witam!
Pani objawy mogą wskazywać na alergiczny nieżyt nosa i zespół spływania wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Proponuję konsultacje laryngologiczną.
W przypadku alergii zdarza się, że badania wychodzą ujemne, ale obecność typowych objawów wystarcza do włączenia leczenie przeciwalergicznego.