Podrażnione gardło a doustna szczepionka Ismigen

Dzień dobry. Dziś dostałam od laryngologa szczepionkę doustną Ismigen, gdyż od miesiąca mam zaczerwienione i podrażnione gardło. Moje pytanie dotyczy stosowania tego leku: czy w przypadku właśnie czerwonego gardła i temperatury ok. 36,7/36,9 oraz lekko obniżonej odporności mogę bez obaw go stosować? Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, lek można stosować w tej sytuacji, jego przyjmowanie jest wskazane także w leczeniu nawracających zakażeń górnych dróg oddechowych.