Podrażniony pieprzyk na piersi

A otóż mam 17 lat i odkąd pamiętam na mojej piersi znajduje się pieprzyk (rósł z powiększaniem się piersi) teraz od kilku lat ma miarę 1,5 cm. Problem jest w tym iż wydaje mi się że kilka miesięcy temu podrażniłam go sobie staniczkiem, niechcący na ogół stanik go nie podrażnia, ale jakoś on mi się zagiął. Teraz na górnych brzegach pieprzyka już sporo czasu mam kilka takich malutkich czarnych strupków. Czy mam się czym martwić? Naczytałam się w necie, że z tego może się zrobić czerniak.

Witam! Niektóre znamiona barwnikowe, nazywane popularnie pieprzykami mogą predysponować do powstania w ich miejscu nowotworu. Aby zweryfikować czy właśnie z taką zmianą mamy do czynienia w Pani przypadku konieczna jest wizyta u dermatologa, który po obejrzeniu znamienia zdecyduje czy należy je profilaktycznie usunąć. Pozdrawiam.