Podróż w ciąży

Czy w 18 tygodniu ciąży nie ma przeciwskazań do podróży z Warszawy do Lidzbarka Warmińskiego (województwo warmińsko-mazurskie)? Ma to być podróż autokarem. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W prawidłowej ciąży nie ma przeciwwskazań do podróżowania. Powinna Pani tylko pamiętać, aby pić wodę i co jakiś czas rozprostowywać nogi i poruszać nimi. W czasie przystanków zaś dobrze by było wstać i pospacerować choć przez chwilę. Takie postępowanie zmniejsza ryzyko zakrzepicy, której sprzyja ciąża.

Pozdrawiam!