Podróże lotnicze i kilkudniowe pobyty za granicą a opóźnienie okresu o 2-3 dni

Moja dziewczyna martwi się , że jest w ciąży , bo w miarę regularny okres przedłuża się o 2-3 dni. Czy fakt dwóch odbytych podróży lotniczych i kilkudniowy pobyt we Włoszech i na Łotwie może mieć jakiś wpływ na tę sytuację. Pozdrawiam i proszę o odpowiedż

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opóźnienie miesiączki jak najbardziej może być wynikiem podróży i zmiany klimatu. Jeśli jednak Pana partnerka chce potwierdzić lub wykluczyć ciążę sugeruję wykonanie testu ciążowego.