Podskórne guzki na skórze twarzy

Witam. Od kilku lat na twarzy głównie na brodzie pojawiają się podskórne guzki których nie można wycisnąć, zostawiają blizny, potem się chowają. Niestety niektóre z nich zostają i widać wtedy te guzki twarde na brodzie, czasem maleją czasem jakby puchną, bolą. Mam wrażenie ze skóra się na nich przesuwa. Fatalnie to wyglada. Co to może być.

Dzień dobry

Trudno zdiagnozować Pani dolegliwości bez obejrzenia skóry.
Proszę skonsultować się z kosmetologiem - są preparaty i zabiegi które pomogą pozbyć się tych zmian.

pozdrawiam serdecznie

IJ

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.