Podskórne guzy na bicepsie, klatce piersiowej i w okolicy brzucha

Kuzyn od dawna ma podskórne guzy na bicepsach, klatce piersiowej,okolicy brzucha.Niedawno przeszedł operacje nosa w Londynie i przy tym pobrali mu do badania próbkę tego guza.Wczoraj przyznał mi się,że to rak złośliwy.Nie zna perfekcyjnie angielskiego ale twierdzi że tak mu powiedzieli i musi przejść naświetlanie bądz chemie. Czy może tak faktycznie być? Co to mogą być za złośliwe zmiany? Miał Pan takie przypadki?Jeśli to faktycznie rak to pod jaką postacią(nazwą) może on być?

Opis sugeruje raczej tłuszczaki, czyli łagodne nowotwory tkanki tłuszczowej, niewymagające chemio- lub radioterapii, a jedynie wycięcia, bez konieczności dodatkowego leczenia. Jeśli jednak biopsja wykazała obecność komórek złośliwych, to mógłby to być przypadek jakiegoś mięsaka (zwykle zmiana pojedyncza, nie widziałem przypadku mnogich mięsaków, występujących w tym samym czasie w różnych okolicach ciała; chemio i radioterapia bardzo rzadko są w takim wypadku skuteczne), albo przerzuty raka, który rozwinął się w innym narządzie. Ciężko coś więcej powiedzieć nie widząc pacjenta. Powinien zgłosić się do lekarza prowadzącego z osobą lepiej znającą język angielski celem wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.