Podskórne i bolące pryszcze u 15-latka

Od 3 lat zmagam się z problemami skórnymi. Mam 15 lat. Często mam pryszcze, które ,,nie wychodzą'' na powierzchnię, ale są bolesne i irytujące. Cały nos mam w wągrach. Nie wiem jak sobie z tym radzić, myję twarz co najmniej 2x dziennie, ale pryszcze nadal są. Co robić?
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Myślę że w twoim przypadku warto wybrać się do dermatologa, który zastosuje odpowiednio dobrane leki. Preparaty dostępne w aptekach bez recepty w przypadku tak głębokich zmian zazwyczaj okazują się nieskuteczne. Możliwe że wskazane będzie również zastosowanie antybiotyku.