Podskórne krostki na ramieniu u dziecka

Mój 14 miesieczny synek od 2 tyg ma białe podskórne krostki na ramieniu, wyglada to jak kaszka. Od prawie 2 m-cy jest karmiony mlekiem modyfikowanym w dzień i piersią w nocy. Nigdy wcześniej nie cierpiał na żadne uczulenia. Co to może być?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany najpewniej mają tło alergiczne ( np. na nowy proszek do prania, płyn do płukania, nową bluzeczkę). Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości bezpośredniej oceny zmian, co wyklucza możliwość postawienia konkretnej diagnozy. Sugeruję kontakt z lekarzem pediatrą.