Podświadome działania ludzi

Witam, ciekawi mnie pewna rzecz z dziedziny ludzkiej psychiki. Czy ludzie którzy wyczuwają w innych cechy dobrego przywódcy oczekują, że bedzie on wykazywał częściej niż oni sami inicjatywa np. w kwesti organizowania spotkań? Chodzi mi raczej o podświadome działanie.

Witam, może być też tak są osoby, które nieświadomie oczekują, że ktoś inny coś dla nich zorganizuje, a oni nie muszą nic z siebie robić - tylko czekać. Co najwyżej decydują czy dany pomysł jest ok, czy nie. Często właśnie takie bierne osoby szukają w towarzystwie, osób aktywnych i chętnie dołączają do ich inicjatyw, choć potrafią potem też krytykować. Na dłuższą metę, nawet cierpliwy typ "przywódcy" może mieć za złe "biernym", że tak niewiele mają inicjatywy. Bierni rzadziej mają refleksje, że przywódca ma już dość organizowania np. spotkań i oczekuje z ich strony więcej inicjatywy. Dlatego bardzo często różne fajne grupy towarzyskie się rozsypują, bo przywódca ma dość.

Witam. Oczywiście. Jeśli ludzie mają poczucie, że ktoś w ich otoczeniu ma cechy lidera, czekają na jego inicjatywę albo "rozkazy". Pozdrawiam!