Podświadomość braku potrzeby seksu waginalnego

Witam, skąd się bierze lęk, a raczej podświadomość braku potrzeby seksu waginalnego? Od 2 lat uprawiam sex oralny,ręczne zaspokajanie w obie strony, gdy przyszło do I razu to mój penis nie powstał, tak jakbym miał zakodowane w głowie,że tamte formy są przyjemne, a ta niekoniecznie, odbyłem już kilkanaście prób w przeciągu 3miesięcy. Kilka dni przed planowanym stosunkiem odbyły się pieszczoty, oralny i wszystko grało, podczas już I próby klasycznego seksu mój członek nie powstał, proszę o pomoc

Dzień dobry!

Jest naturalne, że trudno "przełamać" długotrwałe przyzwyczajenie, nawyk osiągania satysfakcji w konkretny sposób. Zmiana nawyku na inny może trwać, wymagać czasu i cierpliwości.
Jednocześnie "zaplanowanie stosunku" na dany dzień może nie zbiec się w czasie ze spontaniczną potrzebą, naturalnym podnieceniem i ochotą na nową formę kontaktu.

Czy jest coś co, na poziomie świadomym, zniechęca Pana do seksu? Dla wielu mężczyzn jest to np. obawa przed nieplanowaną ciążą, obawa, że seks waginalny nie będzie tak przyjemny jak oralny itp.

Pozdrawiam!

Witam !
Przyzwyczajenia i nawyki są bardzo ważne w życiu seksualnym człowieka i nie jest łatwo je zmienić , wymaga to od osoby nie tylko cierpliwości , czasu ale też determinacji aby to zmienić . Oczywiście motywacja też gra duża rolę, a utrwalenie zmiany też potrzebuje czasu, natomiast każdy moment kiedy się nie uda jest tylko nieudaną próba , po której wyciągniecie wniosków daje nam możliwość sukcesu , zależy to także od partnera, jego nastawienia do zmiany. Aby to wszystko przerobić i postawić odpowiednią diagnozę proszę porozmawiać osobiście z specjalista seksuologiem. Pozdrawiam