Podteksty erotyczne i ciągłe myślenie o seksie u 19-letniej dziewczyny

witam, mimo swojego młodego wieku ciagle mysle o sexie, staje sie to dosc obsesyjne, czasem utrudnia zycie, np.przy rozmowie ze znajomymi widze wszedzie podteksty erotyczne. Czy to normalne zachowanie? dziewczyna lat 19.

Dzień dobry!

Tak, jest naturalne wzmożone zainteresowanie seksualnością u osób w okresie dojrzewania i młodych dorosłych. Dodatkowo po prostu dla wielu dorosłych ludzi jest stałą, charakterystyczną cechą wysokie libido i większe niż "przeciętne" zainteresowanie seksem i erotyką.
Używa Pani jednak słów "obsesyjne", "utrudnia życie", co może wskazywać na realną trudność.

Podobne słowa, jak w tym Pani liście, zgłaszają czasami zarówno te osoby, które mają całkowicie przeciętne, a nawet niewielkie zainteresowanie seksualnością - jak i te, które rzeczywiście mają trudności w tej sferze, tracą kontrolę nad swoimi potrzebami i są one źródłem ich cierpienia.

Zachęcam do osobistej rozmowy z psychologiem, aby zastanowić się, do której z tych grup czuje się Pani bliżej. Dodatkowo, ważnym tematem rozmowy byłoby, co może wzmagać Pani "obsesyjne" myśli - np. niezaspokojone potrzeby seksualne, frustracja w relacjach z ludźmi, uzależnienie od seksu/ pornografii/ masturbacji, nazbyt restrykcyjne lub zbyt liberalne wychowanie w domu rodzinnym, szczególne doświadczenia, wydarzenia związane z Pani seksualnością w przeszłości itp.

Pozdrawiam!