Podwojenie wielkości potworniaka na jajniku a szansa na zajście w ciążę

Witam, 3 lata temu usunęli mi potworniaka z częścią jajnika. Rok temu pojawil sie na drugim jajniku wiec zalecili mi szybkie zajście w ciąże. Pol roku temu urodzilam i teraz bylam na kontroli i potworniak podwoil swoja wielkość. Rada ginekologa jest taka ze jeżeli chce mieć jeszcze dziecko to musze się starac już albo najlepiej od razu usunąć torbiel. Nie wiem co robić i w ilu procentach byla by szansa ze jeszcze zajdę w ciążę??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by określić Pani szanse na zajście w ciążę w przyszłości. Decydująca będzie bowiem zapewne rozległość zabiegu i ilość pozostawionej tkanki prawidłowego jajnika. W Pani sytuacji warto rozważyć pobranie i zamrożenie komórek jajowych, co umożliwi Pani zajście w ciążę w przyszłości. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani leczenie.