Podwójne widzenie i znaczne pogorszenie nastroju

Dlaczego widzę podwójnie? Patrząc na przedmioty znajdujące się w oddali po pomruganiu oczami stają się lekkopodwojne Dodatkowo od prawie roku obsobserwuje u siebie znaczne pogorszenie nastroju i mój stan wciąż się pogarsza. Martwię się o swoje zdrowie i to nie pozwala mi normalnie żyć. Tracę kontakt ze sobą, jak chce coś czytać to nagle czuję jakbym odpływala, mdlala. Potem zaczynam szybko mrugac i kontury znów stają się podwójne. Noszę okulary i w nich widzę lepiej.Co może mi być?

Witam

Proszę skonsultować się z okulistą i neurologiem, którzy ocenią Pani stan zdrowia. Oceny nastroju i wsparcia może Pani udzielić również psycholog.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder

Witam,
warto zapewne skonsultować się z okulistą, gdyby tutaj wszystko było w porządku istnieje także możliwość, ze to wrażenie podwójnego widzenia oraz niepokój z nim związany jest zjawiskiem bardziej psychologicznym. Może się tak zdarzyć, że jeśli nad jakimś doznaniem skupiamy się bardziej to zmienia się ono nieco, doznania płynące z otoczenia mogą się wyostrzać lub nieco nawet zmieniać (tak jak widzenie może stawać się podwójne). Martwi mnie nieco Pani pogarszający się nastrój oraz poczucie odpływania, być może warto byłoby pomyśleć także o konsultacji u specjalisty zdrowia psychicznego, który mógłby w tych problemach pomóc. Odczuwam w Pani wiadomości nutkę zniechęcenia, jednak takie problemy na prawdę z powodzeniem rozwiązuje się i wraca ponownie do pełni życia. Zachęcałabym do zadbania o siebie! W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości zachęcam także do bezpośredniego kontaktu. Pozdrawiam.