Podwójne widzenie u osoby będącej krótkowidzem

Jestem krotkowidzem Od jakiegoś czasu zaczęły dwoic mi się przedmioty na które patrze z daleka Widzenie te pojawia się gdy zacznę szybko mrugac oczami Dwoja mi się najczęściej lampy i inne cienkie linie gdy wkładam okulary wszystko wraca do normy Wpadam w nałóg tego mrugania i co chwila zdejmuje okulary by pomrugac oczami i wtedy czasem się zdarzy ze przedmioty są lekko podwojne Gdy zamykam i otwieram oczy widzę też takie jakby rozblyskiciągle mrugam oczami żeby to kontrolować Co mam zrobić?

Proszę nie zdejmować okularów w ciągu dnia, dopiero wieczorem. Dwojenie bez okularów jest normalne ponieważ mamy dwoje oczu.Mózg łączy obrazy pod warunkiem prawidłowej percepcji,w Pani przypadku należy ubrać okulary.mruganie jest niezbędne do normalnego funkcjonowania oczu .mrugamy co 4-5 sekund,aby oczy nawilżyć i oczyścić. nie da się nie mrugać/ Napady mrugania mogą być objawem nerwicy lub natręctewem. Pozdrawiam