Podwójne widzenie u osoby uzależnionej od alkoholu

Witam, od kilku lat jestem uzależniony od alkoholu. Ostatnimi czasy piłem go bardzo dużo i w końcu doświadczyłem strasznego zatrucia. Przestałem go używać od 2 dni. Naturalnie objawy znam zatrucia i nie będę ich wymieniał bo nie ma sensu, przerabiałęm już to kilka razy. Niestety zaniepokoiło mnie to ze mój wzrok się pogorszył, mianowicie widze podwójnie jak dłużej skupie się np. na ekranie komputera, głównie tekstu. Najbardziej uporczywe jest to kiedy próbuje przeczytać tekst na czerwono.

Wieloletnie uzależnienie od alkoholu powoduje również schorzenia neurologiczne, czego skutkiem może być opisana dolegliwość wynikająca z osłabienia zdolności synchronizacji. Jednak ważne jest zrobienie badań specjalistycznych, ponieważ mogą istnieć inne poważne przyczyny takiej dolegliwości. Jeśli opisane przypadłości dotyczą tylko przypadków czytania tekstu na monitorze i nie towarzyszą temu żadne inne symptomy jak zaburzenia równowagi, koordynacji ruchowej, osłabienie, bóle głowy, należy w pierwszej kolejności sprawdzić wzrok u okulisty, ponieważ problem mogą rozwiązać odpowiednio dobrane okulary do czytania.

Witam, warto zrobić sobie badania ogólne (a w miarę możliwości również specjalistyczne), ponieważ stan zdrowia ze względu na wieloletnie nadużywanie alkoholu miał oczywiście prawo się pogorszyć. Zalecana jest również wizyta u okulisty która rozwieje Pańskie wątpliwości dotyczące nagłego (?) pogorszenia wzroku. Pozdrawiam