Kobieta , 31 lat Witam, Co może oznaczać taki wynik badania: TSH 4,9,FT3 3,6 a FT4 1,03? Od 2008 TSH miałam zawsze ok. 2,5-2,9 a w e wrześniu 2014 1,5. Czy to podwyższenie może być spowodowane przebytym krwotokiem podpajęczynówkowym z pękniętego tętniaka tętnicy szyjnej wewnętrznej (wrzesień 2014)? Wizytę u endokrynologa mam dopiero za 3 miesiące, trochę się martwię tym wynikiem. Mam 31 lat. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Niewykluczone że mogło to mieć wpływ na zaburzenia hormonalne, jednak przy chorobach tarczycy takie wahania występują stąd należy co jakiś czas kontrolować stężenie hormonów. Proszę udać się do lekarza POZ on również może przepisać/zmienić dawkę Euthyroxu.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Badanie TSH - hormony tarczycy, choroby, normy, minusy badania

TSH - wyniki i interpretacja, skuteczność badania

Kiedy dochodzi do zaburzeń w sferze funkcjonowania tarczycy, lekarz pierwszego kontaktu kieruje pacjenta na określenie poziomu TSH i ocenia wyniki badania TSH. Tarczyca to gruczoł, który wydziela i wytwarza do krwi hormony, tj. tyroksynę - T4 i trójjodotyroninę...

Badanie TSH - hormony tarczycy, choroby, normy, minusy badania

TSH - tyroksyna, badanie tarczycy, wskazania i normy

TSH to nic innego jak kompleksowe badanie hormonów tarczycy. Dokładniej opisując jest to badanie krwi, w którym można określić poziom tyroksyny i tyreotropiny. Tyroksyna jest to hormon, który produkuje gruczoł tarczowy, natomiast tyreotropina to hormon,...