Podwyższona amylaza i limfocyty w wyniku badania u 37-latki

Witam, co moga oznaczac takie wyniki badan? podwyzszona amylaza w surowicy i moczu, morfologia ok, tylko podwyzszone limfocyty, obnizone neutrocyty • Limfocyty (LYMPH% ) ↑ 57,5 % 20,0 — 45,0 • BASO% 0,3 % 0,0 — 1,5 • Neutrocyty (NEUT%) ↓ 28,7 % 40,0 — 70,0 Amylaza w surowicy ↑ 152,54 U/L 28,0 — 100,0 Amylaza w moczu ↑ 782,43 U/L < 460,0 pozdrawiam i dziekuje za poswiecony czas

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, pełnej interpretacji można dokonać jedynie w odniesieniu do obrazu klinicznego, gdyż występujące nieprawidłowości w podanych badaniach nie są swoiste, wskazują na obecność stanu zapalnego prawdopodobnie toczącego się w narządach układu pokarmowego. Konieczna jest jednak dalsza diagnostyka. pozdrawiam