Podwyższona bilirubina u 20-latki

Witam, ostatnio robiłam badania i wyszło mi, że mam podwyższoną bilirubinę całkowitą i alat. Wygląda to tak: BC 1.43mg/dl przy normie [02-1] i ALAT 23U/l [50-33]. Czy może to oznaczać jakąś chorobę? Jeżeli tak to jaką?Czy powinnam się udać do lekarza?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Podwyższony poziom bilirubiny może mieć związek z chorobami wątroby, dróg żółciowych oraz hemolizą. Sugeruję ponowne oznaczenie bilirubiny całkowitej, wolnej i związanej a także wykonanie morfologii krwi oraz badania ogólnego moczu i z wynikami udanie się do internisty.