Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższona bilirubina w wyniku badania krwi

Witam, systematycznie robie badania krwi i za kazdym razem wychodzi mi podwyższona bilirubina, np 30 gdzie Max. 22. Reszta prób wątrobowych w normie. Jednakże odczuwam czesto bol po prawej stronie brzucha, mniej wiecej w miejscu występowania wątroby. Usg jamy brzucha nic nie wykazało, wszystko ok, brak krwi utajonej w kale. Moglbym prosić o wskazówkę? PS czy kazdy nowotwór ma swoje odzwierciedlenie w wysokości parokrotnie przekroczonej normy OB? Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Badania krwi - hemoglobina

Hemoglobina jest podstawowym składnikiem krwinek czerwonych. Jest nie tylko barwnikiem nadający krwi czerwony kolor, ale pełni również ważną funkcją ? transportuje tlen do tkanek. Lekarz Łukasz Kowalski objaśnia szczegóły dotyczące badania hemoglobiny.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Izolowane podwyższenie poziomu bilirubiny może wskazywać na występowanie zespołu Gilberta. Nie każdy nowotwór cechuje podwyższony poziom OB.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy