Podwyższona hemoglobina. Czy to groźne?

Witam, mam 48 lat , do 3 dni odczuwam w łydkach i stopach pulsowanie żył, trochę źle mi się porusza, więc zrobiłam badania krwi. Dziś odebrałam wyniki, jak się okazało, mam podwyższoną hemoglobinę. Moja lekarka jest dopiero we wtorek rano, więc mam podejść z wynikiem do Pani doktor. Przede mną 4 dni niepewności, co się dzieje? Skąd ten ból nóg? To pulsowanie? W listopadzie robiłam wyniki krwi, były idealne. Czy to coś groźnego? Proszę o odpowiedź. Poza tym wynikiem reszta jest OK, wszystko w normie.
48 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Szkoda, że nie zamieściła Pani wartości całej morfologii krwi. Jakkolwiek - nie przejmowałabym się podwyższoną wartością hemoglobiny - nieznaczny wzrost można zaobserwować np. w odwodnieniu (co jest bardzo prawdopodobne po ostatnich upałach).
Jeśli chodzi o bóle łydek, to radziłabym skontrolować poziom elektrolitów oraz wykonać USG naczyń żylnych, aby stwierdzić, czy nie ma zaburzeń w przepływie krwi - co mogłoby być związane z opisywanymi dolegliwościami.

Pozdrawiam