Podwyższona ilość hemoglobiny w badaniach

Witam, miałam miesiąc temu robione badania krwi. Wyszło, że mam podwyższoną ilość Hemoglobiny 16,6 i erytrocytów 5,15. Powtórzyłam badanie tydzień temu i wyniki nieznacznie spadły Hemoglobina 16,3 i Erytrocyty 5,11. Za pierwszym razem miałam zacząć brać Acard i pić dużo wody, tym razem pani doktor podejrzewa u mnie poliglobulię. Dostałam skierowanie do hematologa i na USG jamy brzusznej. Czy są wskazania by obawiać się poliglobulii?

Raczej nie widzę powodu do niepokoju, ale proszę wykonać zalecenia lekarza prowadzącego. Wyniki nie wykazują dużych odchyleń i mogą być związane np. z samym niewielkim odwodnieniem organizmu.