Podwyższona kreatynina u 66-latka

Jestem mezczyzna w wieku 66 lat mam podwyzszona kreatenine 2,3 czy nie ma innej metody leczenia jak tylko dializa nerek

Witam, funkcję nerek określa się na podstawie kreatyniny obliczając tzw eGFR. Aktualnie wynosi on u Pana 30 ml/min . Leczenie dializami rozpoczyna się zwykle przy eGFR około 10-12 ml/min - co dla 66 letniego mężczyzny oznacza poziom kreatyniny 4-5 mg% .
Proszę udać się do nefrologa - być może uda się utrzymać się przez wiele lat funkcję na obecnym poziomie i uniknąć dializ
Pozdrawiam