Podwyższona liczba białych ciałek krwi

Proszę o interpretację wyników badań. Mam 32 lata, mężczyzna. Dodam, że około 14 godzin przed badaniami zażyłem pół tabletki polopiryny, gdyż pojawił mi się ból w stawie żuchwowym i jakieś zgrubienie w tym miejscu, tak jakby jakieś zapalenie stawu. Czy polopiryna mogła mieć wpływ na wynik badania? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Poziom OB: 4, WBC 11.0, LYM% 16.1, MON% 4.4, GRA% 79.5, LYM [G/I] 1.7, MON [G/I] 0.4, GRA [G/I] 8.9, RBC 5.44, HGB 10.0, HCT 0.510, MCV 94, MCH 1.8, MCHC 19.6, RDW 11.8, PLT 327, PDW 18.0, MPV 8.0, PCT 0.3. Rozmaz krwi obwodowej: segm. podziel. 74, kwasochłonne 4, limfocyty 20, monocyty 2.
32 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zażycie podanego lekarstwa przed badaniem raczej nie miało związku z jego wynikiem. Natomiast ból żuchwy ma związek z wynikiem, ma Pan prawdopodobnie stan zapalny. Wskazują na to wyniki badań - podwyższona liczba białych ciałek krwi, tzw. przesunięcie w lewo, tj. wzrost liczby granulocytów do limfocytów w rozmazie krwi. Ja, nie mogąc Pana zbadać i usłyszeć dokładnie wywiadu, nie mogę powiedzieć, co Panu dolega. Proszę zgłosić się do lekarza, ewentualnie stomatologa. Poza tym ma Pan niedokrwistość i to również wymaga wyjaśnienia i dalszej diagnostyki, jaka jest jej przyczyna.

Pozdrawiam.