Podwyższona liczba granulocytów obojętnochłonnych

Witam, mam 5-letnią córeczkę i od jakiegoś czasu zaczęły wypadać jej włosy i nie wiem, co jest tego przyczyną. Oto jej morfologia: fosfor dzieci 4,5, TSH 3gen 2,17, WCB 12,8, MID 1,0, GRAN 8,6, RBC 4,12, HGB 11,7, HCT 34,7, MCV 84,3, MCH 28,4, MCHC 33,7, RDW 13,0, PLT 311, MPV 10,7, LYN% 25,3, MID% 7,8, GRAN% 66,90.
ponad rok temu

Witam!

W morfologii krwi Pani córki zwraca uwagę podwyższona liczba granulocytów obojętnochłonnych. Stan taki najczęściej jest spowodowany infekcją bakteryjną. Ponadto niskie jest stężenie hemoglobiny, co może również wynikać z obecności przewlekłego stanu zapalnego. Stężenie fosforu oraz wartość TSH są prawidłowe.

Wypadanie włosów może wiązać się także z niedoborami w organizmie Pani córki witamin i składników mineralnych. Należy zadbać, aby dieta dziecka  była urozmaicona, aby znalazła się w niej odpowiednia ilość owoców, warzyw, ale także produktów pochodzenia zwierzęcego.

Z wynikami badań powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego, który zbada dziecko, zleci odpowiednie badania i ustali przyczyny powyższych odchyleń od normy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.