Podwyższona objętość płytek krwi

Jestem w 21 tygodniu ciąży i niepokoją mnie podwyższone wyniki: MPV - 12,8 (norma do 12,6), PDW - 18,6 (norma do 16,2). Pozostałe parametry w normie RBC - 4,33, WBC - 7,28, płytki krwi - 177, hemoglobina - 14,0.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wskaźnik PDW określa rozpiętość objętości płytek krwi i nie znajduje zastosowania w diagnostyce zaburzeń związanych z płytkami. Ważna jest liczba płytek (u Pani prawidłowa) oraz ich objętość, która jest tak nieznacznie podwyższona, że można uznać za mieszczącą się w granicach normy. Dlatego spokojnie można zaczekać do następnego, kontrolnego badania krwi.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o zmianach w organizmie kobiety podczas ciąży.

Serdecznie pozdrawiam!