Podwyższona prolaktyna i przedwczesny wytrysk

Witam Mam problem z podwyzszona prolaktyna. po wizycie u urologa zaywam bromergon już od ok 8 miesięcy w dawkach kontrolowanych przez lekarza. Moje wyniki nie były wyższe niż 58 w skali normy 4-15. od miesiąc odstawiłem leki i zrobiłem wyniki a wynik to 54. czyli nadal zly. Moje pytanie to czy da się to wyleczyć tymi lekami i czy to jeszcze długo może potrwać. I czy Prolaktyna może być powodem przedwczesnego wytrysku bo borykam się tez z takim problemem

Leczenie hyperprolaktynemii trwa czasami lata, jest to uzależnione od przyczyny oraz reaktywności na leczenie.
Najlepiej rozmawiać o tym z lekarzem leczącym.
Odstawianie leków bez porozumienia z lekarzem nie jest właściwe.
Jeśli nie ma Pan dobrego kontaktu z lekarzem, to można rozważyć opcję zmiany lekarza leczącego. W takiej sytuacji rozpatrywać należałoby opcję konsultacji endokrynologicznych.
W Warszawie dostęp do specjalistów jest relatywnie dobry.
Skłonność do przedwczesnego wytrysku ma charakter wrodzony, choć na ujawnienie objawów ma wpływ wiele czynników. Ważne jest posiadanie stałej partnerki, jednej - oraz regularny, dość częsty seks, przynajmniej kilka razy w miesiącu...
Leki psychostymulujące, a do takich należy bromergon, mogą sprzyjać nadpobudliwości seksualnej i przyspieszać ejakulację.
Z drugiej strony leki stosowane w leczeniu szybkiego wytrysku mogą podwyższać poziom prolaktyny.
Na Pana miejscu z leczeniem wytrysku wstrzymałbym się do czasu uporania się z hyperprolaktynemią.
Proszę pamiętać o interakcji bromergonu z alkoholem i o możliwym wpływie na sprawność psychomotoryczną (prowadzenie pojazdów, wchodzenie na wysokości).
Droższą, ale wygodniejszą opcją w terapii wysokiej prolaktyny jest zażywanie specjalnego leku tylko raz na kilka dni, ale to należy do decyzji lekarza. I jest to znacznie droższy preparat.
Warto też dodać, że leku stworzonego specjalnie do leczenia wczesnego wytrysku i braku kontroli nad wytryskiem (dapoxetin - Priligy) nie można łączyć z lekami wpływającymi na układ nerwowy, a więc także z bromergonem.
Podsumowując: hyperprolaktynemia podawanego rzędu wymaga leczenia, a z terapią przedwczesnego wytrysku lepiej się wstrzymać do czasy zakończenia terapii hyperprolaktynemii. Bardzo możliwe, że objaw szybkości wytrysku straci wtedy na intensywności i nie będzie wymagał leczenia.
Przedwczesnemu wytryskowi sprzyja chaos w seksie, najlepiej mieć jedną stałą partnerkę.
Zażywanie na własną rękę środków psychoaktywnych w czasie terapii prolaktynemii nie jest bezpieczne. Dotyczy to także marihuany, sterydów anabolicznych i alkoholu.
Interakcje są trudno przewidywalne i zmienne, co może uśpić czujność.
Pozdrawiam Pana. JW, Poznań.