Podwyższona temperatura ciała a dzień owulacji

Mam pytanie odnośnie mojego cyklu miesiączkowego otóż trwa on 29-30 dni, w 18 dniu cyklu temp rano o godz. 6 była 36,9 , a wcześniej 36,6. Czy 18 dc to był moment owulacji wspomnę,że współżyłam z mężem w 12dc ale nie zaszłam w ciąże dlaczego? Z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Zazwyczaj w trakcie owulacji temperatura podnosi się o około 0,5 stopnia, dlatego można przypuszczać że doszło do niej właśnie 18 dnia cyklu. Największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje na około 2-3 dni przed owulacją. Proszę również pamiętać, że dostępne w aptekach test ciążowe są wiarygodne najwcześniej 10-14 dni po stosunku. Wcześniej mogą dawać wyniki fałszywie ujemne.