Podwyższona temperatura ciała i katar u 7-miesięcznego dziecka

Dzień dobry. Chciałbym zapytać ponieważ martwimy się z żoną a dziś Sobota o naszego 7-miesięcznego synka. Problem polega na tym, iż dziecko ciężko oddycha przez nos w nocy(charczy), trochę kicha przy tym ma 37,2-mieżyliśmy około 20 godz. Dajemy mu ibufen. Odciągamy mu katarkiem rano i wieczorem katar. Jak dalej postępować czy iść dzisiaj do lekarza czy do poniedziałku możemy poczekać i iść do rodzinnego?? Proszę o odpowiedź

Tomasz Pielak

Witam serdecznie. Jeśli poza wymienionymi przez Pana objawami ( katar i delikatny stan podgorączkowy-37,2 ) nic więcej dziecku nie dolega, można wstrzymać się do poniedziałku z wizytą u lekarza. Gdyby jednak stan dziecka pogorszył się, a między innymi wystąpiłaby gorączka proszę nie zwlekać z wizytą. Pozdrawiam.