Podwyższona temperatura ciała po operacji usunięcia jajnika i przydatków

Witam. Mama jest 3 tygodnie po operacji wycięcia jajnika, przydaktów z powodu licznych cyst endometrialnych . Operacja taka miała miejsce już drugi raz ale teraz gdy minęło już 3 tygodnie popołudniami,wieczorami często dostaje temperaturę w okolicach 37,5-38.4. Jak sama twierdzi czuje sie dobrze,dlatego nie wiemy dlaczego tak długo temperatura sie utrzymuje. Lekarz prowadzący mówi że wszystko w porządku,rana dobrze się goi .Ale niepokoi nas ta temperatura,jakie są tego powody i czy to groźne?

Ja nie operowałem , nie znam przebiegu operacji - nie potrafię więc na odległość "zgadnąć" co może być przyczyną takiego stanu - przyczyn może być wiele !!! Proszę być pod ścisłą obserwacją operatora!!! pozdrawiam , zż