Podwyższona temperatura i częste bóle głowy

Szukam odpowiedzi na męczące mnie dolegliwości. Od ponad roku dostrzegłam, że temperatura ciała nie spada poniżej 37 stopni, chyba, że wezmę leki na obniżenie temp. czego staram się nie robić. Ponadto mam częste bóle głowy. Przy tym dwa rodzaje... prawie codziennie mam tępy ból, jakby to powiedziała mama "ćmi", jednak czasami, średnio dwa, trzy razy w miesiącu jest to krótki i silny ból przeszywający czaszkę z prawej strony. Przychodzi nagle i szybko przechodzi. Czy to może być coś poważnego?

Dzień dobry,

Warto byłoby zrobić podstawowe badania. Stany podgorączkowe są zwykle wywołane jakąś przyczyną. Proszę udać się do kompetentnego lekarza, który Panią dokładnie zbada. Ból głowy może nie oznaczać niczego groźnego, ale radziłbym Pani wybrać się do dobrego neurologa, aby to ocenił i podjął decyzję czy trzeba robić na wszelki wypadek MRI, czy nie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz