Podwyższona temperatura i silny kaszel u 12-latka a konieczność wizyty u specjalisty

Mój 12 letni syn w zeszłym tygodniu zachorował, temperatura 38,5 i katar. Po zastosowaniu ogólnie dostępnych leków i pobycie w domu stan jego zdrowia na tyle się poprawił, że temperatura spadła do 37,5, oraz pojawił się silny kaszel. Czy w tej sytuacji konieczna jest wizyta u specjalisty i aplikowanie leków specjalistycznych ? Dziękuję

Można stosować doraźnie leki przeciwgorączkowe i leki na kaszel - jeśli jest mokry - leki wykrztuśne, jeśli suchy - przeciwkaszlowe.