Podwyższona temperatura po PH-metrii u dziecka

witam. Czy podczas badania ph metria - na refluks można uszkodzić coś u dziecka, jeśli, np. kabel zostanie włożony zbyt głęboko?lub zainfekować jakąś bakterią? Czy temperatura następnego dnia po wyjęciu kabla może na coś wskazywać? (dziecko 4 mc)

Szanowna Pani!
Podwyższona temperatura ciała może być odpowiedzią na wprowadzenie ciała obcego w postaci sondy. Proszę obserwować zachowanie dziecka i kontrolować temperaturę.

W tym przypadku ważny jest nadzór nad dzieckiem, bowiem temperatura to niecharakterystyczny, ale ważny wskaźnik.

Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. może to być powiązane ale równie dobrze może być koincydencja różnych przyczyn. Proponuje udać się do lekarza kierującego na badanie.

Piotr Pilarski

Podwyzszona temperatura moze być wynikiem samego badania. Nie musi świadczyć o zakażeniu okołoszpitalnym. Dla pewności sugeruje wizytę u pediatry.

Pozdrawiam.