Podwyższona temperatura w początkowym etapie ciąży

Witam,

mam wielkie wątpliwości! Staramy się z mężem o dziecko temperatura mierzona w pochwie wynosiła od dnia owulacji 37,3. Dwa dni przed nadejściem byłam u ginekologa i stwierdził zasinienie szyjki macicy i powiedział, że na 95% jest ciąża. Byłam szczęśliwa, ale niestety przyszła miesiączka i temperatura w pochwie skoczyła na 37,4. Co może oznaczać? Dodam, że lekarz po badaniu powiedział, że wszystko jest w porządku i żadnych dolegliwości nie widzi.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

podczas ciąży dochodzi do zmian hormonalnych, które powodują podniesienie temperatury ciała. Dlatego nieco podniesiona temperatura ciała nie jest powodem do niepokoju u kobiety w ciąży.
Zdarza się, że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. Pomimo tych krwawień ciąża rozwija się prawidłowo. Niestety krwawienie może oznaczać poronienie.

W tej sytuacji proponuję wizytę u ginekologa. Skoro utrzymuje się podwyższona temperatura ciała istnieje możliwość, że nadal jest Pani w ciąży.
Pozdrawiam